JOURNEY

KAYIT FORMU

Siz sevgili #zoner’lara ilham dolu bir gün hazırladık. Konuları girişimcilikten müziğe, sanattan akademiye uzanan JOURNEY konferansının konuşmacılarını tanıyalım!

 

MEF Üniversitesi Rektör Yardımıcısı Prof. Dr. Erhan Erkut 17 Mart’ta bizlerle olacak.
Prof. Dr. Erhan Erkut bizimle 21. yy yetkinliklerini ve bu yüzyılda şekilenen girişimciliği anlatacak. Erhan hocamızının değerli tavsiyelerini ve girişimciliğin püf noktalarını öğreneceğin bu konuşmayı kaçırma!

 

 

 

Türkiye’nin en başarılı 1.Startup’ı olarak listelenilen Insider‘dan Merve Nazlıoğlu bizlerle olacak. Teknoloji tabanlı bir şirket olan Insider’ın Londra, Moskova, Singapur, Dubai, Varşova, İstanbul, Kuala Lumpur, Jakarta ve Milan, Sidney, Seoul, Tokyo, Ho Chi Minh City, Bangkok, Hong Kong ve  Tayvan‘da ofisleri bulunmakta. Insider’ın pazarlama direktörü olan Merve Nazlıoğlu McGill Universitesi’nde ekonomi okumuştur. Liseli gençlere girişimcilik ve dijital pazarlama dünyasının yanı sıra dijital pazarın geleceğinden bahsedecek.

 

2017 yılının başında 10 milyon kullanıcıyı aşarak Brezilya ‘da indirme oranlarında Whatsapp, Messenger, Instagram ve Facebook’u geride bıraktı.  17 Mart JOURNEY konferansında Türkiye’nin en başarılı girişimlerinden biri olan ve dünyanın en samimi sosyal medyası olarak anılan  Scorp’un kurucu ortağı İzzet Zakuto bizimle olacak.  Başarılı girişimci aynı zamanda 2017’de influencer ve şirketler arasiında bir köprü oluşturan Viralif’i kurdu. İzzet Zakuto’nun inovatif girişimleri ve start-up dünyası tavsiyelerini dinlemeye hazır olun!

 

 

Atalay Hüryaşar, girişimcilik dünyasına ilk adımını 9 yaşında attı ve başladığı günden bugüne kadar birçok başarıya imza attı. Henüz 16 yaşında olan Atalay, Google Science Fair, Apple ve CERN gibi önemli kuruluşlardan davet almasının yanı sıra 50’ye yakın ödül de kazandı. Daha önceki girişimleri langurlungur.com, Makasla ve PIRA olmak üzere yeni girişimi RoastLab’i anlatacak ve 18 yaş öncesi girişimcilik deneyimlerini bizlerle paylaşacak. ZONE’un bugüne gelmesinde büyük katkıları olan mentörümüz Atalay Hüryaşar’ın hikayesi, hayallerinin peşinden koşan gençlerin kaçırmaması gereken bir başarı hikayesi!

 

 

Türkiye’nin ilk akademik anlamdaki öğrenci koçluğu merkezi olan İz Koçluk kurucusu Elgiz Henden bizlerle olacak.Elgiz Henden’in eğitimden, öğretmenlikten  ve koçluktan gelen tecrübelerini  birleştirere  gençlerin akademik performansı artırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.  2009’da Türkiye’deki ilk  öğrenci koçluğu programı olan “Eğitim ve Öğrenci Koçluğu”  ve 2011’de gençlerin çevresinde yer alan tüm sosyal alanlara koçluk becerileri kazandırmak amacıyla hazırladığı “Anne Baba Koçluğu”’  Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından onaylanmıştır. 2012 yılında ise ilk defa farklılıklara olan ihtiyaca dikkat çekmek  için Türkiye’de “Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite” koçluğu programını gerçekleştirmiş ve bu  programın İstanbul  İl Milli Eğitim  Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirdiği projede binlerce öğretmene ulaşmasına destek olmuştur.   Henden’in Gençler için “Başarabilirim Çünkü…” adlı bir kitabı da vardır. 17 Mart’ta bizimle kendi içsel koçumuzu keşfetmek ve adım adım oluşturmak alanında paylaşımlarda bulunacak.

 

 

21. yüzyıldaki inovatif gelişmelerin reklamcılığa kattığı yeni kavramlar neler oldu? İnovasyonla beraber değişen tüketici kimlikleri için yeni reklamcılık stratejileri neler olacak? Gelecekte bizi neler bekliyor? Eskiden Madmen’di, şimdi X-Men, peki ya sıradaki ne? Bunların cevabını İsmail Seval’den dinleyeceğiz. Publicis One Group’ta Insights and Strategy Group Director olan İsmail Seval, liseyi Robert Kolej’de bitirdikten sonra eğitimine Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümünde devam etti ve akademik kariyerinin devamında UEA ve Harvard Business School’da eğitimini tamamladı. “I believe that in this evolutional age of marketing, one needs to possess a diverse set of skills to survive let alone create meaning, simplicity and effectiveness.” – İsmail Seval

 

Eğitim Psikoloğu ve Müzisyen Banu Kanıbelli,  “Kendini Tanımaktan Yapacağımız İşe: Bir Köprü Kurmak” konusu ile 17 Mart’ta bizlerle olacak! Potansiyelini keşfetmek, yolunu çizmek ve önündeki fırsatları doğru değerlendirmek isteyen genç dinleyicilerimize sesleniyoruz! Banu Kanıbelli, Boğaziçi Üniversitesi’nde Psikoloji Lisans, ardından Mimar Sİnan Üniversitesi’nde Etnomüzikoloji Yüksek Lisans dersleri aldıktan sonra Bilgi Üniversitesi  Felsefe ve Toplumsal Düşünce Yüksek Lisans tezini ise müzik ve felsefe üzerine yazdı. The School of Life’ta “Mindfulness ve Müzik”  ve “Kendi Potansiyelini Keşfet” gibi çeşitli atölyeler veren Banu Kanıbelli ile sıradanın ötesinde bir konuşmaya hazır olun…

 

 

Türkiye’nin en başarılı üniversite girişimcilik kulüp başkanları Ulaş Şahinbaş (KU Business Society) , Furkan Çıngı (İTÜ Girişim) ve Sinan Odak (StartupMEF) ile panel gerçekleşecek. Panelde üniversitede girşimcilik ekosisteminden başlayıp 2018’trendlerine geçiş yapacağız.

 

 

 

 

 

Kontenjan sınırlı olduğundan hemen kaydını yaptır! 17 Mart’ta görüşürüz 🙂

Kayıt Formu