• Home
  • /
  • Spectrum
  • /
  • 2018’de Hedeflerine Ulaşman için Adım Adım!

2018’de Hedeflerine Ulaşman için Adım Adım!

2018’de hedefelerinize ulaşmanız için bizden size birkaç öneri!

  1. Başarılı insanların biyografilerini okuyun- varsa otobiyografilerini.

Başarıya giden yoldaki başarısızlıkları genellikle görmezden geliyoruz. Ancak biyografiler ile idollerimizin başarıya giden yolda yaptıkları hataları onların bakış açısından dinleme şansı yakalıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Önünüze çıkan fırsatı kabul edin nasıl yapacağınızını sonra öğrenirsiniz der Virgin Group’un CEO’su Richard Branson. Hatta bunun hakkında “Screw it Let’s Do It” adında bir kitap bile yazdı. Siz de onun gibi nasıl yapacağınızı bilmeseniz de fırsatları kabul edin. O fırsatların sizi nerelere taşıyacağınız asla bilemezsiniz. İstediğiniz hedefe ulaşamasanız bile fırsatlar sizin için paha biçilemez bir deneyime dönüşür.

 

 

 

 

3. Teknolojiye adapte olun, Okuyun İzleyin Öğrenin !

Robotlaşma ve yapay zekanın yavaş yavaş hayatımıza girmesiyle çoğu şey değişmekte. Belki şu an yapmayı planladığınız
meslek ileride robotlar tarafından yapılıyor olacak. Gündemi Takip edin ve yeni

gelişmelere adapte olun.

 

 

 

 

4. Hayat cesur olanları sever dedi  BigChefs’in CEO’su Gamze Cizreli 2017 Marka Konferansında. Siz de bu sene korktuğunuz bir şeyi deneyin. O her zaman bulunduğunuz komfor alanınızn dışına çıkın.

 

 

 

 

 

5. Kendinize bir mentor bulun!

Bu kişi bir öğretmeniniz, bir arkadaşınız veya anneniz bile olabilir. Hayatta aldığımzı bazı kararlarda objektif olamıyoruz  veyakarar verme konsunda kafamız karışabiliyor. Bu duruma en iyi çözüm bizim geçmekte olduğumuz yollardan geçmiş deneyimli insanlara danışmak oluyor.

 

 

 

 

6. Amerikan girişimci  ve yazar Jim Rohn “Siz, size en yakın beş insanın ortalamasınızdır” der. İş dünyasında sıkça duyulan bu laf kişin en çok zaman geçirdiği 5 insanın özelliklerinin karışımı olduğunu söyler. 2018’de etrafınızdaki insanları iyi seçin! 

 

 

 

7. Hayattaki değerlerinizi belirleyin!

Hayatta neye önem verdiğinizin farkına varın. Güven mi? Başarı mı? Eğlence mi?  Karar mekanizmamız zaten bilinçaltımızda bu değerlerden yola çıkarak sonuca ulaşır. Değerlerinizi belirlerseniz doğru kararlara bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

 

 

8. Sorgulayın!

Ben Kimim? Neden bu yazıyı okuyorum? Ne yapmak istiyorum? Ve son olarak 2018’in Aralık ayında geriye dönüp baktığımda neleri başarmış olduğumu görmek istiyorum?

Herkese iyi yıllar!